В Одеській області відбудеться кінофестиваль Мандрівний Docudays UA-2022

 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудетьсяз 23 по 30 грудня на території Одещини.

Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Надзвичайний стан» – дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права – під постійною загрозою.

Покази відбудуться з 23-25 грудня на локації PMA Odesa HUB (Фонтанська дорога, 3).
Розклад показів:
23 грудня:  17:00 – Короткий метр; 19:00 – «Синдром Гамлета»
24 грудня: 13:00 – Правозахисний захід «Конвенція з прав дитини»; 15:00 – «Між небом
та горами»; 17:00 – «Казка про коника»; 19:00 – «Терикони»
25 грудня: 13:00- Правозахисний захід «Самоорганізація в громаді»; 15:00 – «І кожна
річка»; 17:00 – «Нескінченність за Флоріаном»; 19:00 – «Земля Івана»
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

«Серед регіональних координаторів та координаторок Мандрівного фестивалю Docudays UA є правозахисники, освітяни, бібліотекарі, фотографи, кінематографісти, юристи, психологи. Коли почалася повномасштабна війна, хтось із них пішли у територіальну оборону, хтось допомагає армії й вимушеним переселенцям, а хтось були вимушені виїхати з рідного міста і стати біженцями. Якийсь час нам здавалося, що в цей трагічний період нашим координатор(к)ам – не до фестивалю. Та коли ми запитали, чи готові вони провести Мандрівний цього року, – отримали підтвердження від 25 партнерів і навіть від тих, хто зараз перебуває за кордоном. Це – дивовижні люди, закохані в документальне кіно і впевнені, що через покази фільмів про права людини та їх обговорення ми допомагаємо людям знайти опору і покращувати світ», – розповідає Алла Тютюнник, директорка департаменту з розвитку мереж Docudays UA.

У візуальному оформленні додали смуги, що нагадують заклеєне скотчем вікно. Вони стали своєрідним символом надзвичайного стану та воєнних дій. Але ми залишаємо цей мирний пейзаж за вікном як образ нашої майбутньої перемоги й усіх відкладених планів, до яких обов’язково повернемося.

До програми Мандрівного Docudays UA увійшли іноземні та українські фільми з програми 19-го DOCUDAYS UA, яку команда готувала ще взимку для показів у кінотеатрах мирного Києва. Детальніше з кінопрограмою можна ознайомитися на сайті Мандрівного.

У рамках фестивалю команда підготувала спецпроєкт «Чому українці перемагають». Це 10 історій стійкості про незламність, боротьбу та перемоги регіональних координаторів/-ок Мандрівного Docudays UA. Читайте щотижня на сайтах Мандрівного та Суспільного, медіапартнера фестивалю.

Вже традиційно під час Мандрівного відбудуться події правозахисної програми RIGHTS NOW!. Це п‘ять розмов у форматі онлайн, де разом з експерт(к)ами можна обговорити й відрефлексувати наслідки війни. Зокрема, як війна впливає на психічне здоров’я, який вплив має на довкілля і як із цим впоруватись у майбутньому.

А в межах кампанії «Разом – за безпечні пологи» йтиметься про досвід ведення вагітності та пологів за час війни слід врахувати у повоєнній відбудові. Також обговоримо, чому важливо фіксувати події життя та побут під час війни й розповімо про новий проєкт фестивалю «Архів війни». Заходи правозахисної програми будуть також доступними на DOCUSPACE. Також на DOCUSPACE можна буде переглянути кінопрограму «Надзвичайний стан».
Стрічки будуть доступними лише на території України.

На Одещині Мандрівний відбудеться з 23 по 25 грудня у Одесі та з 27 по 30 грудня у Савранській громаді Одеської області. Регіональним координатором фестивалю є громадська організація «Культпросвіт», яка з 2016 року займається популяризацією українського кіно та проводить покази по всьому Одеському регіону.

Отже, в Одесі фестиваль розпочнеться 23 грудня (п’ятниця) з показу блоку короткометражних стрічок, знятих українськими режисерами й режисерками після початку повномасштабного вторгнення: «Фортеця Маріуполь. Орест» (реж. Юлія Гонтарук), «Літургія протитанкових перешкод» (реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук), «Мир і спокій» (реж. Миро Клочко, Анатолій Татаренко). Вечір 23-го продовжиться показом польсько-німецької стрічки «Синдром Гамлета» (реж. Ельвіра Нєвєра). Це фільм-спостереження за тим, як п’ятеро молодих жінок і чоловіків беруть участь в унікальній постановці, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським «Гамлетом» (Гран-прі «Тижня критики» за найкращий фільм, 75-й міжнародний кінофестиваль у Локарно).

У суботу, 24 грудня, покази продовжаться документальними стрічками про життя гірського села на Закарпатті «Між небом та горами» (реж. Дмитро Грешко), «Казка про коника» (реж. Уляна Осовська, Денис Страшний) про активіста з Таллінна, який волонтерить на Донбасі, «Терикони» (реж. Тарас Томенко) про дитяче життя на передовій.
В останній Фестивальний день, 25 грудня (неділя) відбудуться покази наступних фільмів: «І кожна річка» (реж. Леся Моргунець-Ісаєнко) про річки та їх сакральне значення для людини, стрічка «Нескінченність за Флоріаном», реж. Олексія Радинського про легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва, який побудував «Літаючу тарілку» та завершує Мандрівний фестиваль торішній переможець DOCUDAYS UA фільм «Земля Івана» реж. Андрія Лисецького. Це історія про народного художника, який самоук та працює у жанрі наївного чесного мистецтва.
Також у програмі заплановано проведення декількох правозахисних заходів, які відбудуться 24 та 25 грудня. Перший захід буде присвячений знайомству з основами прав та свобод людини та обговорення питань прав дитини у відповідності з Конвенцією з прав дитини. Захід проведе – Олег Охредько, представник ГО «Центр громадянської освіти «АЛЬМЕНДА».

Тема другого заходу – «Самоорганізація в громаді», який проведе Анастасія Бойко, юристка ГО «Ветеранс Хаб Одеса», адвокатка.

Організатори: Громадська організація «Докудейз», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»
Регіональний координатор в Одеській області – Громадська організація “Культпросвіт”.
19 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, Польського Інституту у Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують Ощадбанк та Mastercard.

   
 




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56