До Одеси вирушило судно-подарунок з Бельгії

До Одеси вирушило науково-дослідне судно «Бельгіка». Це судно було передано Україні (а саме Український науковий центр екології моря ) Королівством Бельгії на підтримку екологічного моніторингу Чорного моря. Це стало можливим завдяки укладеному Меморандуму про взаєморозуміння, укладеному між Бельгійським Федеральним офісом науки і політики, Королівським Бельгійським інститутом природничих наук та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у липні цього року.

Маршрут “Бельгіки” складає 8 600 км: з Зеебрюгге, Бельгія до Одеси, Україна. На судні зараз працює український екіпаж, а також українські та міжнародні науковці. Впродовж подорожі науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води та донних відкладів для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин.

Зокрема, забрудників та мікропластику, виділять ДНК з довкілля задля оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів. Цю амбіційну наукову програму під назвою «Моніторинг трьох європейських морів» (Північного, Середземного та Чорного), а також трансфер судна організовує і фінансує проект ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) за наукової підтримки Спільного дослідницького центру ЄС та УкрНЦЕМ.

Очікується, що судно дістанеться Одеси напередодні Дня Чорного моря – 31-го жовтня – і буде найкращим подарунком до цього дня. По його прибутті розпочнеться процес перейменування судна та підготовки до виходу у перший рейс.

Фото: Віктор Коморін, Андрій Зотов. Фейсбук

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56