Одеська художниця Ольга Котова у «Квартирі №6»
Одеська художниця Ольга Котова у «Квартирі №6» або «Primavera» від Ольги Котової… Почати треба з пояснення, що то за «Квартира №6», бо то є виставковий простір від Музею ім. Блещунова. У самісінькому центрі Одеси. Той простір приємний, чистий та достатньо великий аби продемонструвати живопис. Ним опікується/керує Марія Апріятова, також художниця.
Виставка отримала назву чи то італійською, чи молдавською «Primavera». Може тому я отримала два букети, ДВА, і обидва пахнуть, яскраво, виразно! Бузка та тюльпанів… Хоча тюльпани в Одесі зазвичай не пахнуть, тому (майже) дивовижно! Як і те, що Ольга Котова вела свою презентацію українською. Як з’ясувалося пізніше, пані Котова окрім достатньо значного досвіду навчання закордоном та участі у багатьох виставках/особливо у Франції, працює викладачем на художньо-графічному факультеті.
В експозиції було «Багато води», ні, не забагато; але вона присутня у більшості з холстів мисткині. Стосовно полотен, то більшість була виконана в типовій «Південно-українській» стилістиці. Зустріла там знайомих з ДО-АРТівських часів, посивілих та остаточно скрученого скульптора Юрія Зільберберга. Просила їх допомогти мені й окрім терміну «красиво», щось більш-менш професійно пояснити мені: «Чим саме вони досконалі»… Вони лише зосереджували мою увагу на величезній керамічній тарілці. Хоча я звернула увагу на ЄДИНЕ полотно із зображенням людини, як виявилося «Автопортретом» авторки, бо ж «Primavera»; тому вирішено було віддати перевагу пейзажам.
Бо особисто мене «Південно-український» напрям не «проймає», не спроможна побачити там щось особливе, приватне. Хоча досконало пояснювати митці можуть. Вони також звертали мою увагу на полотні з блюдом, а я на (начебто) автопортрет Котової… Щоправда в цілому в експозиції було багато… води. Але ж зрозуміло чому: бо наше місто стоїть на березі моря, закохує та зачаровує своєю особливістю.
Навіть у циклі з міста Ам’єн.. І взагалі вражає її творчий здобуток та досвід співпраці Ольги Котової з іноземними установами, участю у різноманітних проектах. Тож ДОСВІД є, тож можна бути впевненими, що як викладачці на Художньо-графічному факультеті їй це зрозуміло та підвладно.
УТА Кільтер для Культурометра.