Одеський депутат проти назви площі ім’ям єврейського письменника Менделе Мойхер-Сфоріма

Одеський депутат міської ради Олексій Єремиця, який не досяг і сотої долі того, чого зробив в Одесі єврейський письменник Менделе Мойхер-Сфорім, знайшов сміливість критикувати останнього за складне ім’я. Письменник мешкав в Одесі майже 40 років і зробив значний вплив на поширення єврейської літератури на їдиші а згодом і на івриті. Щоб увіковічити ім’я Менделе Мойхер-Сфоріма було вирішено перейменувати площу Льва Толстого в Одесі. Але депутат заявив, що назва дуже складна для вимови і треба придумати щось простіше.

«У мене з дикцією все гаразд і ніхто не може мені дорікнути в антисемітизмі, у мене діда німці на розстріл забирали. Але тут, вибачте, площа Менделе Мойхер-Сфоріма, ну можна було б придумати щось, що можна було б вимовити? Я не проти вулиці Шолома Алейхема, але тут зовсім дивний вираз! Поїхали на площу Менделе Мойхер-Сфоріма, це як?» – заявив Єремиця.

Через цю критику депутати не змогли прийняти рішення щодо перейменування більші ста топонімів в Одесі, які мають російське або імперське походження. Всі вони знаходяться у одному проекті.

Класик єврейської літератури Менделе Мойхер-Сфорім переїхав до Одеси у 1881 році у віці 46 років. Саме в Одесі він почав писати більше всього творів на івриті, в який вносить багато нового, «оживляє» його. Літературний варіант івриту Мойхер-Сфоріма використовувався у багатьох творах до 50-х р.р. ХХ ст. На початку ХХ століття був завідувачем Першої Талмуд-Тори у Одесі. Творчість письменника мала великий вплив на Шолом-Алейхема. Шолом-Алейхем присвятив Менделе свій перший роман «Стемпеню». Помер в Одесі 8 грудня 1917 року. Смерть та похорон письменника викликали підйом національних почуттів у середовищі єврейської Одеси. Труну з тілом Мойхер-Сфоріма несли на руках і проводжали в останню путь десятки тисяч одеситів.

   
 

Наш  

Анонси подій




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56