В Чорноморську шахраї виманили 400 тис. гривень у матері безвісті зниклого захисника
У Чорноморську 71-річну жінку, яка втратила на війні сина, ошукали шахраї на 400 тис. гривень. В поліції повідомили, що син жінки зник безвісті на фронті. Жінка отримує від держави фінансову допомогу, як член родини військового. Про це дізналися сусіди жінки – пара співмешканців 24 та 29 років, які вирішили виманити у неї гроші. До своєї справи вони підключили ще одного 28-річного знайомого.
Вони почали писати листи до жінки від імені її зниклого сина. Нібито він переховується від ворогів і йому дуже потрібні особисті речі, а також гроші. Жінку “обробляли” таким чином протягом року і за цей час вона переказала шахраям на банківські рахунки понад 400 тис. гривень.
Зловмисники від імені сина надсилали щемливі листи жінці з проханням допомогти. З вірою у те, що допомагає рідній дитині, пенсіонерка віддала понад 400 тисяч гривень аферистам, серед яких сусіди потерпілої. Слідчі повідомили їм про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Правопорушникам загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцями мешкання правопорушників. У якості речових доказів у них вилучили документи зниклого безвісти військового, банківські картки, на які надходили гроші потерпілої, телефони, за допомогою яких здійснювались шахрайські дії, та інші речі, що мають значення у справі. В одному з телефонів поліцейські виявили нове повідомлення до потерпілої з проханням надіслати ще 80 тисяч гривень, яке вони не встигли відправити.
Фігурантам повідомили про підозру в заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, зокрема повторно, що завдало значної шкоди потерпілій, а також у незаконному заволодінні шляхом обману паспортом та іншими важливими особистими документами, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно з санкціями ч. 3 ст. 357 та ч. ч. 2, 3 ст. 190 ККУ, правопорушникам загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Громадян закликають не надсилати нікому гроші у таких випадках, а звертатися у поліцію для перевірки інформації на достовірність. Зауважимо, що в поліції Одещини працює Єдиний спеціалізований центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Він зосереджений на комунікації з родинами, які втратили зв’язок зі своїми близькими, що перебували в зоні проведення бойових дій, зборі детальної інформації про розшукуваних, відборі біологічних зразків та інших слідчих заходів, аби підвищити результативність розслідування проваджень, які слідчі розпочинають за кожним фактом зникнення, викрадення або взяття у полон захисників України. Окрім комунікації із родичами зниклих безвісти, поліцейські також співпрацюють з колегами з інших областей України, у тому числі тими, які працюють на прифронтових територіях.