В Чорне море проникла отруйна скелезуба риба, але одеситам не варто турбуватися

В Чорному морі з’явилася отруйна риба-куля, або тетрадон сріблястий із сімейства скелезубових, повідомили в Держекоінспекції Південно-Західного округу. Риба відома своєю здатністю роздуватися при загрозі в кулю.

Цей тропічний хижак проник у Чорне море зі Середземного моря і може становити екологічну і токсикологічну загрозу. Тетрадон через свій хижий образ життя здатний витісняти місцеву фауну, псувати рибальські сітки та вилов, а при вживанні – викликати смертельне отруєння тетродотоксином.

Так, йдеться про ту саму фугу, яку готують у Японії, отруйною є лише жовч, а її обробка потребує високої кваліфікації. У Туреччині та Греції ловлять цю рибу, аби влаштувати глядачам гастрономічне шоу.
 

 
Однак доктор біологічних наук, морський біолог Юрій Квач заспокоює одеситів: скоріше за все – це поодинокі випадки біля берегів Туреччини, або її занесло разом з баластовими водами судна. Чорне море у берегів Одеси має дуже низьку солоність, яка непридатна для океанських риб.
 
Хоча у майбутньому тетрадон може з часом адаптуватися. Так прикладом успішної адаптації є інший інвазивний вид – корейський кам’яний окунь, який уже потрапляв на вудку рибалок у районі Фонтанки та Чорноморська.

   
 

Наш  




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56