В київському музеї відкрили виставку-комікс, якій створили одеситки під час війни

Виставку «Щоденник війни. Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину» відкрили у Національному музеї «Чорнобиль». В 2022 році співробітники Одеського музею особистих колекцій ім. О.В. Блещунова створили документальний комікс про реальне життя музею в перші кілька місяців після вторгнення.

Героїні 20 аркушів коміксу — реальні музейні кицьки, які дуже професійно поводяться під час війни. Хвостаті інтелігентки ретельно пакують експонати для евакуації. Все, як у людей, тільки більш зворушливо.

Намалювала комікс завідувачка відділом виставок Дому Блещунова Марія Апрятова (певно, образ Марісель їй пасує більше), а розробила концепцію Олена Ілясова – головний зберігач музейної колекції (щось є в ній від Панни Коти).

За два роки комікс побачили в румунському перекладі в Музеї історії міста Кишинів, у шведському місті Мальме, у кількох українських містах: в Одесі, Львові, Ізмаїлі та Чигирині. І ось відкрили виставку у столичному Національному музеї «Чорнобиль».

На відкриття з Одеси приїхала ілюстраторка коміксу Марія Апрятова. «Для киян я провела майстер-класи, а саме – для дітей і підлітків, які вже цікавляться і опановують малюнок та ілюстрацію, – ділиться Марія. – Як виявилось, зібрались дуже творчі люди, деякі з них пишуть власні історії та полюбляють фантазувати, тому майстер-класи на тему створення персонажу були дуже корисними».

Марія розповіла учасникам, як створювались персонажі графічної новели, хто був прототипом киць, як реальні киці (тобто справжні Марісель та Панна Котта, які живуть в Одеському музеї ім. Блещунова) об’єднують у собі риси знайомих людей. Разом з дітьми вигадували характери героїв і створювали власних персонажів. А ще вивчали скетчбук – пошукові матеріали ілюстратора.

«Сподіваюсь, що вдалося надихнути дітей та допомогти повірити у власні креативні сили. Після спілкування і обміну залишилось відчуття теплоти та єднання. Дуже радію, що історією можна ділитись далі», – розповіла Марія та почала збиратись додому – Дому Блещунова, як називають одесити перший музей особистих колекцій в Україні, де й “народився” комікс.

Виставку «Щоденник війни. Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину» можна подивитись до восьмого червня у Національному музеї «Чорнобиль» за адресою: Київ, вул. Хорива, 1. Музей працює у вівторок (10.00-16.45), та з середи до суботи (10.00-18.00)

   
 

Наш  




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56