В Одесі виступив видатний музикант з Канади Юліан Мілкіс на підтримку України

В Одеській філармонії імені Давида Ойстраха виступив один з найкращих кларнетистів у світі – видатний канадський музикант Юліан Мілкіс. Це вже другий його приїзд до Одеси під час війни. Перший концерт був влітку – Мілкіс взяв на себе сміливість першим виступити на сцені Оперного театру з початку війни. При чому в цей час росія постійно атакували ракетами Одеську область. Юліан Мілкіс каже, що відчував у собі гостру необхідність зробити щось корисне.

Юлиан Милкис, музыкант

На сцені разом з маестро виступив оркестр Військово-морських сил України. Розпочали програму неофіційним реквіємом «Пливе кача по Тисині» за невинно розстріляними активістами Євромайдану у 2014 році, які увійшли в історію під назвою «Небесна сотня». Цього вечора замість співу лунав голос кларнету, і він був сповнений жалоби та болю.

Далі був Моцарт, єдиний завершений концерт для кларнету. Чотири роки тому, Юліан приїздив до Одеси на першу річницю до Дня народження музикального простору Urban Music Hall. Тоді він виконував Квінтет для кларнету і струнних A-dur В.А. Моцарта. Обидва твори Моцарт присвятив своєму другу, австрійському кларнетисту Антону Штадлеру. Концерт для кларнету, він написав у 35 років, останній рік життя композитора, квінтет він написав двома роками раніше. Цей концерт – сумний твір, але у Моцарта немає безвихідних ситуацій, і найкраще висловлювання про нього, яке найбільше його характеризує, це висловлювання німецького письменника Артура Шурига: «Він радісний у смутку та сумний у радості».

Сюрпризом від оркестру ВМС стало виконання твору «Карпатська рапсодія» Скорика, солістка Софія Осадча. Гуцульський фольклор на мить створив запальний настрій, це як пауза для відпочинку, бо музика, як і саме життя поєднує в собі і гумор і важкі моменти. Софія однозначно отримала приз глядацьких симпатій.

Спеціально до концерту підготували декілька творів українських композиторів, серед них — «Епітафія» Валентина Сильвестрова, «Українська колискова» Олександра Родіна та «Мелодія» Скорика. Перші два твори вперше пролунали в аранжуванні для духового оркестру. Цікаво, що у залі був присутній композитор Олександр Родін, який піднявся на сцену після виконання твору.

Доречи, Юліан був вдягнений у вишиванку, а плечі укривав прапор України. Завершивши концерт гімном України, він не стримав сліз.

Олеся Баглюкова
Фото: Миколай Вдовенко

   
 

Наш  




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56