В Одесі дві театральні прем’єри про Остапа Бендера

В Одесі анонсовули відразу дві театральні прем’єри по текстах легендарних Ільфа і Петрова про пригоди культового авантюриста Остапа Бендера.

Так, 10-го жовтня – перший показ мюзиклу “Дванадцять стільців” в Одеському театрі музичної комедії. Постановку присвячено пам’яті народного артиста України Миколи Завгороднього.

“Остап Бендер з Іполитом Матвійовичем Вороб’яніновим шукають фамільні коштовності, які покійна теща Вороб’янінова сховала в одному із стільців столового гарнітура. Паралельно з ними пошуками скарбів займається панотець Федір, якому ця страшна таємниця була відкрита на сповіді. Історія двох аферистів, що пустилися на пошуки діамантів мадам Пєтухової, і до цього дня користується шаленим успіхом у читачів і глядачів.

Ім’я Остапа Бендера, великого комбінатора, стало прозивним, а сам роман розійшовся на цитати і витримав сотні успішних перевидань і сценічних втілень, – ось так описують в театрі прем’єру. – Наш театр вперше звертається до цього матеріалу і, сподіваємося, розставить свої акценти в знайомих і улюблених для всіх текстах. На вас чекають яскрава акторська гра, дотепні ходи, режисерські знахідки, прекрасна музика і…. захоплюючий сюжет. Блиск!”

А вже 14-го та 15-го жовтня можна буде побачити продовження історії – на сцені Одеського академічного українського театру ім. Василька. Тут готують «Золоте теля» в жанрі авантюра на 2 дії. Автор інсценування – відомий київський драматург, співорганізатор культувого фестивалю “Тиждень актуальної п’єси” Олексій Дорічевський. Режисер-постановник – головний режисер театру, відомий своїм епатажем Максим Голенко. Музичне оформлення – Вадим Бессараб.

Ось як в самому театрі описують прем’єру: “«Коли я бачу це нове життя, ці зрушення, мені не хочеться усміхатись, мені хочеться молитись!» «Золоте теля» І. Ільф та Є. Петров
Шахрай і авантюрист Остап Бендер продовжує мріяти про збагачення . Цього разу в компанії трьох дрібніших злочинців: Шурою Балагановим, старим крадієм Михайлом Паніковським та водієм Адамом Козлєвичем – Остап починає полювати аж за цілим мільйоном рублів радянського “підпільного мільйонера” Олександра Корейка. В успіху він не сумнівається, адже знає «400 порівняно чесних способів» це зробити. Але чи стануть авантюристи щасливими, чи буде їм що «пилити» і ділити, чи володіння заповітним мільйоном допоможе реалізуватися, чи здійсниться нарешті Остапова мрія всього життя – еміграція в Ріо-де- Жанейро, дізнаєтеся на виставі!

Основним місцем, де розгортатимуться події, є місто Чорноморськ, але нехай вас не вводить в оману топонім, бо насправді ж йдеться про нашу Одесу з її Приморським бульваром і пам’ятником (Дюку), який усіх зустрічає! Також на вас чекає зустріч з одеситами Ієхієл-Лейб Файнзільбергом (Ільфом) і Євгеном Петровичем Катаєвим(Петровим)! Так-так, іронічні автори тексту існують на нашій сцені разом зі своїми героями.
 
І хоч цій історії виповнилося 90 років, але поки живуть на світі харизматичні комбінатори і люди, які готові ними зачаровуватися, вона залишатиметься впізнаваною і актуальною”.
 
Квитки вже є в касах театрів та у квиткових операторів міста.
 
Фото: Одеський театр музкомедії. Одеський український театр ім. Василька. Фейсбук

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56