В Одесі безкоштовно покажуть сучасні українські короткометражки
2-го вересня о 20:30 в парку Шевченка біля Олександрівської колони влаштують кінопоказ сучасного українського кіно. Сьомий альманах українських короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ 2020. Цьогоріч Довженко-Центр презентує шість неординарних стрічок 2019 року молодих амбітних режисерів, які піднімають дражливі теми й експериментують з жанрами та стилями. Вхід на покази вільний, за умови дотримання рекомендованої відстані при перегляді та попередньої реєстрації.
«Українська Нова Хвиля» – проєкт Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проєкт, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.
Фільми, які увійшли до збірки УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ 2020:
“Петрівка-реквієм”, 5’ 37’’, анім., реж. Катерина Возниця
Нагороди: Фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 22» — Головний Приз в номінації анімаційного кіно, Краща робота звукорежисера. МКФ «КРОК-2019: у рідній гавані» — Спеціальний приз журі.
Пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації. Короткий момент топографічно-акустичної розгубленості на зламі звички. Приводом для створення фільму стало перейменування станції “Петрівка”, що вилилося в переозвучення всіх оголошень Київського метрополітену голосом нового диктора.
“Ми хотіли зробити своєрідний tribute голосу Миколи Петренка, що звучав у київському метро протягом 25 років і водночас поміркувати про побічні ефекти декомунізації. Звук створювався засобами алгоритмічної обробки архівних аудіозаписів київського метрополітену” — відзначила режисерка.
“Колір фасаду: синій” 22’, док., реж. Олексій Радинський
Нагороди: Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF) — приз глядацьких симпатій, 2019; КМКФ «Молодість» — Диплом журі, 2019; КіноКульт. Фестиваль культового кіно, 2019 — приз глядацьких симпатій.
Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати іще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську “Літаючу тарілку” – від перетворення на частину торгівельного центру, Флоріан Юр’єв приєднується до боротьби проти свавілля столичних забудовників.
“Плюс один” , 23’23’’, ігр., реж. Мирослава Клочко
Нагороди: Національного конкурсу 12-го міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2019 — приз глядацьких симпатій.
Молода пара Іда та Юра чекають народження первістка. Одного дня Іда з’ясовує, що їхня дитина буде особливою. Вона не знає, як Юра відреагує на цю новину та яким буде життя з такою дитиною. “У фільмі “Плюс один” ми працювали з акторами та неакторами, досліджуючи грані документального та ігрового кіно” — каже режисерка.
“Нормальна”, 12’ 46’’, ігр., реж. Діана Горбань та Іринка Громоцька
Спеціальна відзнака журі на Черкаському фестивалі короткометражних фільмів «Кіношот»
Після невдалої вечірки, дівчина вирішує розповісти про все наболіле незнайомці у парку. Під час розмови дівчат розкривається їхнє бачення світу!
“У житті мене завжди супроводжувало питання «нормальності». Що в себе включає категорія “нормальності” чи ненормальності? Мені здається, що такі речі завжди супроводжують нас у житті, і тут постає вибір бути собою чи вписуватись в рамки, які нав’язує суспільство. Інше питання, про яке я собі роздумувала — це бути не в тому місці/часі/людьми. Так іноді трапляється, що ми випадково заходимо не в ті двері і блукаємо не тими коридорами. І хто зна, що буде далі. Інколи ми в цьому самотні і не знаходимо однодумців. Головній героїні чи то здається, чи то ні, що вона зустріла подругу на мить, зовсім випадково. Але ми самі собі думаємо чи це була реальність, чи лише марення. Бо в нашому світі ніколи не знаєш де закінчується перше і починається друге” — каже режисерка Діана Горбань.
“У нашій синагозі”, 19’ 27’’, ігр., реж. І. Орленко
Нагороди:
Національна премія України “Золота Дзиґа” за найкращий короткометражний фільм, 2020 рік.
Одеський МКФ — нагорода FIPRESCI у номінації “Найкращий короткометражний фільм”; BABEL IFF 2019 (Італія) — нагорода Mestrale у номінації “Найкращий короткометражний фільм”; BRUKIVKA IFF 2019 (Україна) — Гран-прі за найкращий український короткометражний фільм; Київський тиждень критики 2019 (Україна) — нагорода КІНОКОЛО; МКФ “Кіношот” 2019 (Україна) Спеціальна відзнака жюрі; також фільм пройшов селекцію міжнародних кінофестивалів у Фінляндії, Румунії, Єгипті, Іспанії, Канаді та ін.
Хлопчик намагається дізнатися, що трапилося у старій місцевій синагозі. Одержимий, він переслідує щось, чого він ніколи не бачив та не звертав уваги на те, що відбуваєтсяь навколо. За мотивами незавершеної новели Франца Кафки.
“Кохання” , 13’57’’, анім., реж. Микита Лиськов
Нагороди:
Національна премія України “Золота Дзиґа” за найкращий анімаційний фільм, 2020 рік.
48-й МКФ “Молодість” (Україна) — Гран-Прі у номінації “Найкращий український короткометражний фільм”, КМКФ короткометражного кіно KISFF (Україна) відзнака журі; МКФ “Кіношот” (Україна) — приз глядацьких симпатій. Львівський МКФ короткометражного кіно Wiz-Art (Україна) — Гран-прі; Гран-прі КІНОКОЛО (Україна); Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM (Україна) — Грн-прі; Paris International Animation Film Festival (Франція) — гран-прі; Beijing Animation Week (Китай) — Грна прі; Poff shorts (Естонія) — диплом за найкращу анімаційну техніку; Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів KROK (Україна) — Гран-прі..
Фільм також пройшов селекцію та отримав відзнаки на міжнародних анімаційних фестивалях у Сербії, Німеччині, Бразилії, Фінляндії та ін.В Україні нарешті трапилось кохання. “Кохання” — це документальна анімація, яка використовує візуальну ідентичність міста Дніпро. Але стрічка не є реалістичною, в ній за допомогою сюрреалістичних образів розповідається історія сучасної України.
В Одесі показ відбудеться за підтримки ГО “Культпросвіт”