В Одесі покажуть унікальні фото військової кавалерії 1941- 1944 рр

9 квітня в Одеському історико-краєзнавчочу музеї на вул. Гаванна, 4, відкривається виставка «Кавалерія в боях за Одесу: 1941, 1944 рр.». На виставці «Кавалерія в боях за Одесу: 1941, 1944 рр.» представлені документи, фотографії, матеріали, які розповідають про бойові дії кавалерійських частин під Одесою, їх внесок в оборону і звільнення міста.

На початку Другої Світової війни стали очевидними нездатність кавалерії ефективно протистояти танковим частинам, її вразливість під ударами авіації противника. Все ж кіннота мала значний внесок у боротьбі, зокрема в боях за Одесу. Застосування кавалерії в період оборони Одеси пов’язано з ім’ям генерал-майора І. Петрова. Досвідчений кавалерійський командир прибув до Одеси на початку липня1941 р. із завданням терміново сформувати кавалерійську дивізію. Дивізія формувалася в Котовських казармах з призовників із Одеси та Одеської області різного віку. 15 липня 1941 р. Івана Юхимовича було призначено командиром 1-ї кавалерійської дивізії.
20 серпня 1941 р. Петров став командиром 25-ї Чапаєвської стрілецької дивізії, а 5 жовтня 1941 р. прийняв командування Окремою Приморською армією.

Полки кавалерійської дивізії своїми рейдовими діями на широкій дільниці порушили наступальний порядок військ противника, втягнули його в несподівані бої з невизначеними флангами, що не дозволило йому сходу прорватися в Одесу з північно-східного напрямку (Каїри, Петрівка, Сичавка, Лузанівка, Вакаржани). Виграний час дав можливість штабу Приморської армії прикрити незахищену ділянку оборони Одеси зі сходу. Тільки після того, як оборону Одеси зі сходу було забезпечено, кавалерійські полки, виснажені в рейдових боях та зазнавши значних втрат, були виведені за Аджалицький лиман в маневрений резерв Приморської армії.

В подальших боях генерал Петров також уміло використовував переваги кіннотників, ставлячи їм відповідні завдання: вночі під покровом темряви висуватися в кукурудзяних заростях і лихими наскоками відбивати населені пункти, зайняті противником, розриваючи ворожий фронт наступу и оголюючи його фланги для нанесення контрударів. Так було у Південному секторі оборони під Татаркою і Дальником.

Свій ґрунтовний внесок зробила кавалерія і під час звільнення Одеси, у 1944 році. Саме дії кінно-механізованої групи генерал-лейтенанта І. Плієва, основу якої складав 4-й гвардійський Кубанський козачий кавалерійський корпус та його 9-та і 10-та кавалерійські дивізії, дозволили успішно провести Одеську наступальну операцію. Та швидкість, з якою кінно-механізована група вийшла на тилові комунікації противника, примусила ворога спішно покинути Одесу, свідчать історики.

Побачити історичні документи та фотографії в музеї можна буде до 31 травня 2017 р. щоденно, з 10.00 до 17.30, вихідний день – п’ятниця.

Добавить комментарий

   
 

Наш  

Анонсы событий




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56