В Одеському музеї покажуть народні картини минулого сторіччя

22 грудня о 12:00 в залах Одеського історико-краєзнавчого музею відкриється виставка «Українська народна картина 40-60-х років ХХ ст.» із зібрання Олени Сайдель, смт Овідіополь.

Унікальним культурним явищем в житті українського народу є народна картина, яка має глибоке історичне коріння, зазначають куратори проєкту. Роботи, виконані народними художниками, є природніми, щирість живописної мови своєрідна і індивідуальна. Характерною ознакою народної картини, зазвичай, є традиційні сюжети, які повторюються споконвіку з незначними нюансами авторського бачення. В картинах народних художників відображені мотиви сільського життя. Для них характерна святкова, піднесена атмосфера, а персонажі – щирі, радісні і світлі.

За допомогою кольору вдається підкреслити романтичний, ліричний настрій в цих роботах. Колірна гама наповнена світлом і барвиста водночас, передає сонячне світло, повітря, буйну зелень. В роботах використовуються мотиви, які нагадують про героїчне минуле, про щасливі та трагічні долі. Улюбленими сюжетами були – «Козак і дівчина біля криниці», «Люди ідуть до церкви», «Лебеді» тощо.

На виставці Одеського історико-краєзнавчого музею представлять колекція народних картин 40-60-х років ХХ ст. з зібрання Олени Володимирівни Сайдель (смт Овідіополь). Пані Олена в своєму житті захоплюється українським традиційним народним мистецтвом і присвячує себе дослідженню народної ляльки, збирає автентичні українські рушники тощо.

 

Читайте новости Культурометра в Telegram, Instagram и Facebook.

  

Культурометр в Instagram

 
 
 
 

САМОЕ ПОПУЛЯРНОЕ ЗА НЕДЕЛЮ


 
 
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56