Естонія та Латвія визнали воєнні злочини рф геноцидом українського народу

Естонія та Латвія стали першими країнами світу, які офіційно визнали воєнні злочини російських окупантів геноцидом українського народу. Раніше таке рішення було прийнято в Україні.

У документі, який прийняли парламенти цих країн, наголошується про численні свідчення та докази жорстоких масових злочинів російської армії проти мирних жителів України, у тому числі вбивства жінок та дітей, сексуальне насильство у Бучі, Ірпені, Маріуполі та інших місцях.

«Тактика рф в Україні, коли російські військовослужбовці бомблять житлові квартали, громадські центри, пасажирські станції та цивільну інфраструктуру міст, а також вбивають мирних жителів, є явними ознаками військових злочинів і навіть злочинів проти людяності. Громадяни України також викрадаються і депортуються на територію рф», — йдеться у заяві Сейму Латвії, який депутати схвалили одноголосно.

У тексті наголошується на гуманітарній катастрофі в Маріуполі, яку створила армія рф.

«Російська армія не дозволяє цивільним особам залишати місто або вбиває їх під час втечі, руйнує інфраструктуру, склади з зерном та продовольством, блокує постачання продовольства, ліків та води, що призводить до загибелі тисяч маріупольців від голоду, спраги або зброї росіян», — зазначається у заяві.

 
  


 

Культурометр в Instagram

 
 

САМОЕ ПОПУЛЯРНОЕ ЗА НЕДЕЛЮ


 
 
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56