Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics відбудеться у Салоніках

З 9 по 13 червня 2022 року в Салоніках відбудеться провідна культурна подія у галузі класичної музики – Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics, що організований за участі Державної консерваторії міста Салоніки.

Оскільки російське вторгнення в Україну унеможливило проведення фестивалю в Одесі цьогоріч, Міністр культури і спорту Ліна Мендоні негайно відреагувала на пропозицію засновника та художнього керівника Фестивалю Олексія Ботвінова взяти на себе основну частину фестивалю по організації цієї події в Греції.

Рішення Міністра культури і спорту про фінансування Державної консерваторії міста Салоніки з метою організації Фестивалю Odessa Classics є доказом культурної солідарності Греції з українським народом і особливо з містом Одеса, яке пов’язано глибокими історичними коріннями з Грецією.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму листі до Ліни Мендоні пише: «Дозвольте висловити вам глибоку повагу та подякувати за теплу підтримку та солідарність, яку ваша країна надає всім українцям у ці важкі часи неспровокованої війни Російської Федерації проти мирної України. Сьогодні Україна веде важку боротьбу за демократичні цінності та своє право на свободу. Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics, одна з ключових платформ класичної музики в Україні, бореться за власне виживання. Я впевнений, що фестиваль Odessa Classics в Салоніках, як високоякісна музична подія, стане ще одним кроком до взаєморозуміння наших народів”.

У своїй відповіді своєму українському колегі Ліна Мендоні зазначає: «Російське вторгнення було спрямоване не лише на українську державу, але й серйозно обмежило доступ громадян до художньої творчості, яка є опорою свободи та процвітання. З моменту як стало ясно, що організація Фестивалю в Одесі цього року стала неможливою, грецький уряд через Міністерство культури і спорту вирішив запропонувати тимчасовий “притулок” вашому важливому мистецькому закладу, розмістивши його в Салоніках. Одеса завжди приймала грецьку інтелігенцію і була матрицею відродження грецької нації. Два століття потому, коли Україна бореться за свою свободу, Греція повертає їй гостинність, щоб зберегти одну зі своїх найважливіших культурних цінностей. Одеський фестиваль класичної музики, «європейський фестиваль для європейського міста», зміцнює зв’язки Одеси з Європою та очікування українцями європейського майбутнього. Насильству ніколи в історії людства не вдавалося подолати Мистецтво. Ми не дозволимо цього і сьогодні. Сподіваюся, це перший і останній раз, коли Одеський Фестиваль шукає дім деінде. Ми з нетерпінням чекаємо повернення миру, щоб побачити фестиваль Odessa Classics 2023 саме в Одесі.”

Засновник та художній керівник Міжнародного музичного фестивалю Odessa Classics Олексій Ботвинов наголошує: «Історичне співвідношення підтримки Одесою визвольної боротьби греків два століття тому з сьогоднішньою пропозицією повернути цю гостинність нашому стражденному народові є одним із найбільш зворушливих і змістовних культурних актів солідарності будь-якої влади, дружньої до України, від початку вторгнення».

Скрипаль і композитор Сімос Папанас, концертмейстер Салонікського державного оркестру, художній консультант фестивалю Odessa Classics та відповідальний за його організацію в Греції запрошує жителів Салонік «дати змогу нашим шановним гостям відчути гостинність, що глибоко вкорінена в нас. Ми, музиканти, за своєю природою проти будь-якої війни. Настав час довести це на практиці!”

Перша частина фестивальних заходів проходитиме в Естонії з 31 травня по 4 червня, а потім відбудуться концерти в Салоніках з 9 по 13 червня. Деталі цієї програми будуть оголошені найближчим часом.

   

Культурометр в Instagram

 
 

Анонсы событий

 
 
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56