В Одесі прочитають лекцію про середньовічний театр
В рамках циклу лекцій “Всесвітня історія театру” в музеї Західного та східного мистецтв прочитають лекцію про Середньовічний театр країн Західної Європи. В епоху середньовіччя церква, насаджуючи повсюдно християнство, володіла величезною владою над усім. Це був час Священної інквізиції, яка вважала театральне мистецтво гріховним. З цієї причини акторів піддавали гонінням і переслідуванням з боку церкви, аж до суду інквізиції.
Крім того, церковники прагнули викорінити і сільські обрядові ігрища, де використовувалися елементи театралізації.
Однак, незважаючи на переслідування з боку церковників, театральне мистецтво епохи Середньовіччя продовжувало своє існування. Історія середньовічного західноєвропейського театру розвивалася в два етапи: 1. ранній (п’ятий – одинадцяте століття) і 2. зрілий (дванадцятий – середина шістнадцятого століття).
У цей час театральне мистецтво мало ряд рис, характерних для всіх країн Західної Європи. Воно мало два основних напрямки: церковна драма (церковний театр) і народний майданний театр (фарс). Крім того, закладалися основи світської драматургії.
Як і за часів Римської імперії середньовічних акторів, майстрів своєї справи, забавників-професіоналів називали гістріонами. У Франції їх називали «жонглерами», в Німеччині – «шпільманами», в Польщі – «франтами», в Болгарії – «кукерами», в Росії – «скоморохами».
Серед акторів виділялися коміки-буффони, які користувалися незмінною глядацькою любов’ю. Їхні виступи поєднували циркове мистецтво (жонглери, елементи клоунади), пантоміму, мистецтво оповідачів, співаків та музикантів. (Назва «буффонада» в перекладі з італійської означало «жарт», «блазень»; буф – «комічний», «забавний»). Буфонада – це сценічна вистава, а також акторські прийоми, побудовані на підкреслено зовнішніх комічних перебільшеннях, перебільшеності і карикатурності поведінки персонажів, їх дій і явищ.
Хоча середньовічний театр і не дав значних творів мистецтва, він підготував грунт, яким став благодатним для розвитку могутнього реалістичного театрального мистецтва епохи Відродження. Автори циклу: Влaдимирова Наталія — театрознавець, кiнознавець та Куркаєв Сергiй — кінорежисер , продюсер, педагог.
📆 13 серпня
⏳ 12:00
🎟 Квиток: 100 грн
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією) 💌
📮Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях
📍Грецька, 16 (музейна локація #Ragtime2.0/ Вхід через музейні брами)