В одеському нацпарку виявили браконьєрську сітку для крабів

В нацпарку “Тузлівські лимани” на Одещині під час патрулювання узбережжя виявили велику браконьєрську сітку на пляжі, в якій було багато червонокнижних трав’янистих крабів. Як повідомив доктор біологічних наук, професор Іван Русєв, біля сітки нікого не було, але він повідомив цікавий факт – сітку знайшли неподалік прикордонного пункту. В сітці були як живі краби так і мертві. Живих випустили до моря.

Краб трав’яний (Carcinus aestuarii) – краб родини Portunidae. У Чорному морі зустрічається переважно в північно-західній частині та вздовж берегів Кримського півострова у літоральній або в субліторальній зонах, а також у лиманах та лагунах.


 
Трав’яний краб – донна тварина, яка може жити на глибині Чорного моря до 40 метрів. Зазвичай концентрується вздовж берега на глибині до 3 метрів, часто у заростях водоростей. Але оптимальний біотоп – кам’янисте дно або черепашник. Живиться дрібними молюсками, органічними рештками тощо. Трав’яний краб є однією з небагатьох морських тварин, здатних жити в солонуватій воді, у тих місцях, де морська вода змішується з прісною.
 

 

   
 

Наш  




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56