На Одещині після Нового Року розквітли перші квіти – брандушки
Природа плутає весну з серединою зими на Одещині – в Національному парку Тузлівські лимани вже другий рік поспіль на початку січня розквітли брандушки різнокольорові або пізньоцвіт анкарський. Це унікальні рослини з Червоної книги України, розповів доктор біологічних наук та співробітник нацпарку Іван Русєв.
Дивовижне явище природи вже «оголосило початок весни» побачивши світ у басейні річки Кагильник недалеко від м.Татарбунари. Ця рослина вважається найбільш раннім ефемероїдом серед первоцвітів. Їх зазвичай зустрічають у лютому, розповів науковець Іван Русєв.
Основна загроза рослині – антропогенна трансформація місць, де вони ростуть, випасання худоби в зимовий період, розорювання степів та лісорозведення на степових ділянках, надмірне рекреаційне навантаження, збирання з метою продажу, викопування бульбоцибулин. Слід зазначити, що через протизаконне розорювання близько 50% степових ділянок у НПП “Тузловські лимани”, ця рослина зникла в нацпарку більше 30 років тому і зараз планують відтворювати цю неймовірно красиву і дивовижну рослину під час війни на території нацпарку.