На Одещині стартував міжнародний кінофестиваль – покажуть більше 100 фільмів

Після двох років мандрівок європейськими країнами міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО» повертається додому! В перший рік повномасштабного вторгнення кінофестиваль «ОКО-2022» приймав в себе польський Торунь, «ОКО-2023» пройшов у болгарській Софії.

П’ята ювілейна едиція Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» (МЕКФ) цього року стартувала 8 вересня у місті Болград Одеської області. За 8 днів покажуть більше 100 фільмів з 61 країни світу. Зокрема, 88 фільмів покажуть у межах чотирьох конкурсних секцій:

НАШЕ OКO – повнометражний національний конкурс,
НАШЕ OКO – короткометражний національний конкурс,
OKO GLOBAL – повнометражний міжнародний конкурс,
OKO GLOBAL – короткометражний міжнародний конкурс.
Крім того, програмний відділ сформував дві позаконкурсні програми:
OKO ФОКУС та
ОКО ХІТИ, і відібрав деякі фільми з попередніх з попередніх едицій до програми
OKO РЕТРОСПЕКТИВА.

Також під час кінофестивального тижня відбудеться низка спеціальних показів в секції OKO SPECIAL.

Фільмом-відкриттям 5-ї едиції «ОКО» в Болграді стане «Поема для маленьких людей» (2023) режисера Івана Сауткіна. Стрічку вперше показали торік на КМКФ «Молодість», після чого вона «мандрувала» закордонними фестивалями, зокрема, увійшла до селекції данського CPH:DOX. Нині «Поему для маленьких людей» знову побачать глядачі в Україні, а згодом відбудеться і її прем’єрний показ в Болгарії. Це відвертий та інтимний погляд на найвразливіших, що опинилися на передовій кривавої війни, розв’язаною росією проти України, і на волонтерів евакуаційної команди, які ризикують своїм життям заради порятунку цивільних. Для них «маленьких людей» немає. Фільм також буде змагатися в повнометражній конкурсній секції НАШЕ ОКО.

Фільмом-закриттям ми обрали ігрову ізраїльську стрічку режисерки Айелет Менахемі «Сім благословень» (2023). Це кіно стало справжньою національною сенсацією у 2023-му році, коли здобуло 11 кінопремій «Офір», включно зі званням найкращого фільму року, на церемонії вручення нагород Ізраїльської кіноакадемії. Також фільм був офіційною заявкою Ізраїлю в міжнародну секцію на премію «Оскар»–2024. «Сім благословень» – трагікомедія про тиждень святкових родинних вечер після ізраїльско-марокканського весілля. Звісно, на порядку денному у героїв не тільки радощі, а й сімейні образи, з’ясування взаємин та рефлексія над травмами – тобто цілий букет, в якому розкривається зіткнення культур і поколінь. В Україні та Болгарії показ цієї стрічки буде прем’єрним, крім того, вона візьме участь у конкурсі міжнародних повнометражних фільмів OKO GLOBAL.

Також запланувані дві дискусійні панелі: «Культурна спадщина національних меншин – цінний ресурс культурної дипломатії» та «Національні будителі/лідери та історія. Що спільного між Україною та Болгарією?». В програмі також надихаючий семінар «Чому в буремні часи хочеться повертатися до свого коріння» за участю Софії Безверхої (@krapka.krapka) – культурної блогерки, філологині та амбасадорки всього українського.

Позаконкурсні секції та програми

Організатори МЕКФ «ОКО» вирішили цього року провести експеримент. Тому, крім традиційної документалістики, яка завжди була основою усіх програмних секцій, до конкурсу увійшли також ігрові та анімаційні стрічки. Головна умова – наявність етнографічних елементів й так звана «постетнографія». Попри жанровий мікс відібраних стрічок і незначний ребрендинг назв секційних слотів, незмінними залишаються наша любов до кіно і бажання ним поділитися з аудиторією.

Програма OKO ФОКУС – це кінематографічна репрезентація візуального і тематичного стилю 5-ї едиції, в рамках якої ми поєднали такий жанр візуального та літературного мистецтва, як комікс, та видатних українсько-болгарських постатей – Тараса Шевченка та Христо Ботева.

В секції ОКО ХІТИ відбудеться українська прем’єра стрічки, яка прогриміла на весь світ, здобула перемогу в Каннах та номінувалася на премію «Оскар». Це робота «Чотири дочки» режисерки Каутер Бен Ханья, в якій поєдналися документалістика та ігрова реконструкція. Також в цій секції фестиваль представить популярні болгарські стрічки останніх років, які також брали участь у відомих міжнародних кінофестивалях.

В секції OKO РЕТРОСПЕКТИВА на глядачів чекає занурення у творчість українського режисера Тараса Томенка, який стане цього року лауреатом почесної фестивальної нагороди за внесок у розвиток кіно. Крім того, ми покажемо вибрані фільми з попередніх едицій «ОКО».

В програмі OKO SPECIAL будуть представлені фільми, створених членами фестивальної команди – директоркою «ОКО» Тетяною Станєвою та програмером «ОКО» Сергієм Зейналовим. До того ж глядачі побачать добірку стрічок від Суспільного й українську прем’єру українсько-данського кіноальманаха про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Де дивитись

Стрічки, які увійшли до конкурсної, позаконкурсної, ретроспективної програм та спеціальних показів, будуть доступні для перегляду на офлайн-показах з 8 по 15 вересня в Болграді (Україна) та з 8 по 15 листопада в Софії (Болгарія). Деякі фільми українські та болгарські глядачі зможуть подивитися у рамках онлайн-показів на платформах наших партнерів – MEGOGO (у вересні на території України) та Neterra.TV (у листопаді в Болгарії). Крім того, за результатами всіх показів буде обраний переможець глядацьких симпатій.

Для перегляду фільмів шукайте кнопку MEGOGO/«подивитись онлайн» на офіційному сайті кінофестивалю: https://www.okofilmfest.com.ua/
та вкладку «Фестиваль ОКО» на сайті MEGOGO https://megogo.net/ua
Всі перегляди безкоштовні.

   
 

Наш       

Анонси подій




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56