Одеський кінофестиваль назвав найкращий український фільм – “Валерія виходить заміж”

14-й Одеській міжнародний кінофестиваль, який проходив у Чернівцях з 19 до 26 серпня, завершився і оголосив переможців. Володарем “Дюка” у номінації “Найкращий український повнометражний ігровий фільм” стала стрічка Міхаль Вінік “Валерія виходить заміж” (прод. Аелет Каіт, Амір Харель, Володимир Яценко, Анна Яценко). Також цей фільм отримав 50 тис. грн від офіційного партнера кінофестивалю – Ukrainian Producers Hub.

“Цей фільм створювався без державної підтримки на початку локдауну, а закінчився під час повномасштабної війни. Своїм прикладом ми хочемо надихнути всіх вас на те, щоб ви продовжували створювати, незважаючи ні на що, українське кіно”, – сказала у відеозверненні копродюсерка стрічки Анна Яценко.

Журі Національного конкурсу Марина Ер Горбач, Ерік Вайнріб, Теона Струґар Мітевська та Вацлав Маргоул обрали Найкращий український повнометражний документальний фільм, яким стала стрічка “Звідки куди” Мачека Хамели (прод. Пьотр Ґравендер, Мачек Хамела, Жан-Марі Жиґон, Анна Паленчук). Авторів також нагородили спеціальним призом в 50 тис. грн від Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова.

Також в Національній конкурсній програмі дали спеціальні відзнаки:

Спеціальна відзнака за найкращу режисуру – Аліса Коваленко, фільм “Ми не згаснемо”
Спеціальна відзнака за найкращу жіночу роль – Каріна Химчук за роль у фільмі “Ти мене любиш?”
Спеціальна відзнака за найкращу чоловічу роль – Дмитро Нежельський за роль у фільмі “Сашенька”
Приз від Association Talented U (Ukraine & United Kingdom) за документальний фільм в сфері захисту прав людини – “Ми не згаснемо”, реж. Аліса Коваленко

Міжнародна європейська конкурсна програма:

Найкращий європейський фільм – “Ссавці”, реж. Себастіан Міхеілеску,
Спеціальна відзнака – “Полум’яне небо”, реж. Крістіан Петцольд
Спеціальна відзнака – “Правило двох стін”, реж. Девід Гутнік, реж. Ольга Бесхмельниціна, Сем Бісбі, Стейсі Райс

   
 

Анонси подій
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56