ПЦУ переходить на Новоюліанський календар: Різдво святкуватимуть 25 грудня

З 1 вересня 2023 року ПЦУ переходить на новий календар. Рішення про перехід ухвалили на архієрейському соборі – зібранні усіх єпископів в Києво-Печерській Лаврі. Всі нерухомі свята в Україні святкуватиме за новим стилем. Зокрема, Різдво Христове — 25 грудня, Богоявлення — 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці — 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці — 1 жовтня, Святого Миколая — 6 грудня. Але це не стосуватиметься Великодня, Трійці і інших рухомих свят.

Все більше українців з року в рік стають прихильниками переходу на оновлений, сучасний календар, яким вже давно користуються більшість Помісних Православних Церков. Це питання знову постало внаслідок російської агресії. Нині юліанський календар сприймається як пов’язаний з російською церковною культурою. В ПЦУ підкреслюють, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено.

«Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії», – зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

 
   

Культурометр в Instagram

 
 

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ


 
 
 

Анонси подій

2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56