Письменниця Катерина Калитко презентує в Одесі нову збірку поезії

В Одесі в Українському театрі відбудеться презентація нової збірки поезії Катерини Калитко «Відкритий перелом голосу» 11 грудня о 18:00. Ця збірка є літературним відображенням війни, яка досі триває, та фіксує переживання українців у цей період. Катерина Калитко – українська письменниця та лауреатка Шевченківської премії.

Збірка складається з 63 віршів, поділених на чотири частини: “Історія літератури”, “Історія любові”, “Просто історія” та “UKRAINIAN FATIGUE”. Крім того, книжка містить дев’ять ілюстрацій Слави Шульц, які доповнюють загальний настрій творів. Катерина Калитко розповіла, що вірші у збірці написані від пізнього літа 2022 року до пізнього літа 2023-го:

“Тож тут вдосталь голосів загиблих, розмов із Богом і сумнівів у його існуванні, непоправних втрат, гострого відчуття власної крихкості, люті. Чесна література не може нині оминати таких тем, а мені важить писати саме чесну”.

Письменниця зазначає, що це “тексти віддалення досвіду, який стрімко розчиняється у воєнному часі”.
 
“Визнання письма тим органом чуття, який досі може тримати при тобі реальність, навіть якщо виявиться безсилим її суттєво змінити. Механіка пам’ятання любові, і водночас — її ерозія, вивітрювання, бо не все здатне зберегти самість, цілісність у момент найбільших випробувань”, — поділилася пані Катерина.
 
“«Відкритий перелом голосу» — це вірші про відвагу і впертість слуху, коли війна щоденно оглушує. Про важливість чуйності-попри-все. Про вигорання, вагу горя і відсутність горизонту майбутнього. Але також — обережна спроба уявити, що майбутнє існує, і в ньому доведеться наново пойменовувати речі”.
 
У своїй збірці поетка торкається важливих тем, які хвилюють українське суспільство: “Це вірші з тіла землі. Тієї, на якій сперечаються дві смерті — люта і ніжна, тієї, де окупаційні катівні розривають капіляри вулиць, тієї, де розкриваються масові поховання страчених. Але й тієї, якою наше військо заходить в деокуповані села, тієї, яка ховає в собі прапор, тієї, яку хочеться обіймати, навіть упавши на неї”.
 
Вхід вільний.

   
 

Наш  




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56