В Одесі обговорять деколонізацію з відомими істориками та громадськими діячами

Odesa Business Club запрошує на другу подію проєкту Odesa Decolonization яка називається «Одеса. Міфи: минуле, сучасність, майбутнє». Проєкт досліджує, переосмислює і трансформую одеські міфи. Цього разу поговоримо про нав’язаний образ минулого, спробуємо відділити імперські наративи та численні токсичні нашарування від фактів, що десятиліттями замовчувалися і викривлялися, подискутуємо як повернути собі справжню історію. Формат: дискусійна панель, в якій братимуть участь експерти і питання з зали.

Яким чином трансформувати міфи про Одесу? Як міфи впливають на місто сьогодні? Що потрібно для звільнення від негативних елементів імперської та пострадянської міфології? Чому це важливо для внутрішньої та зовнішньої комунікації міста? Про все це будемо дискутувати на зустрічі з експертами, серед яких:

  • Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру, засновник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи, член наглядової ради Суспільного мовлення
  • Валерій Пекар, підприємець, громадський діяч, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи (kmbs) та Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS)
  • Сергій Гуцалюк, керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, офіцер ЗСУ
  • Андрій Красножон, доктор історичних наук, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського
  • Олександр Середа, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського

Модераторка дискусії — Зоя Казанжи, журналістка, письменниця, членкиня Українського ПЕН.

З міркувань безпеки та враховуючи обмежену кількість місць в залі, участь в події можлива виключно після реєстрації. Місце та час події буде повідомлено учасникам на e-mail. Також передбачено онлайн-трансляцію.

Олена Матвєєва, координаторка Odesa Business Club та Odesa Decolonization: «Війна росії проти України має неоколоніальний характер. Це означає, що Росія хоче підпорядкувати Україну собі і знищити нас як незалежну державу та окрему націю. Деколонізація полягає в тому, щоб звільнитися від впливів та позбутися нашарувань, нав’язаних імперією. Для цього важливо детально вивчати історію не лише останніх десятиріч, а піти далі і поглянути на кілька сторіч назад. Розібратися в цій темі ми спробуємо 18 квітня в ході публічної дискусії з істориками-експертами».

Про клуб: Odesa Business Club — спільнота підприємців, яким небайдужа доля рідного міста. Протягом багатьох років клуб підтримує культурні та соціально значущі проєкти в місті та регіоні. Нещодавно учасники OBC ініціювали та профінансували експертне дослідження історії одеських підприємців з метою посилення та подальшої промоції вільного підприємницького духу міста. Ці напрацювання спільноти стали підґрунтям для старту нового проєкту Odesa Decolonization.

Проєкт Odesa Decolonization реалізується Odesa Business Club за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine — USAID Україна (UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні).

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56