В Одесі покажуть фільми Каннського кінофестивалю 2023 року

Щороку в травні у французькому місті Канни розпочинається кінофестиваль – це один з найпрестижніших фестивалів класу А. Ініціатива Кіномісія до цієї події зібрала 5 фільмів з програми Фестивалю 2023 року, які будуть продемонстровані в кіноклубі «UNION» в рамках «КАННСЬКОЇ ПРОГРАМИ».

Відкриває програму, 15 травня, французька мелодрама «НІЧНІ НЕЗНАЙОМЦІ» режисера Алекса Лутца. Режисера надихнула реальна подія, свідком якої він сам був у паризькому метро, де побачив, як двоє незнайомців — чоловік і жінка — сперечаються через те, що чоловік штовхнув цю жінку серед переповненого вагона. І, за словами Лутца, їхній діалог був сповнений чарівності, дуже дивний. Фільм був відібраний до програми “Особливий погляд” – другої за значущістю після основного конкурсу. Потрапляння до цієї секції говорить про те, що відбірники фестивалю побачили в картині потенціал і свіжий авторський голос.

 

22 травня пропонуємо переглянути сатиричний сюрреалістичний роуд-фільм «ДИВОТРІП». Ця стрічка знаного оператора стала режисерським дебютом для Шона Прайса Вільямса – одного з найвідоміших операторів сучасного незалежного кіно США. Раніше Вільямс працював над такими стрічками, як “Гарні часи” братів Сефді та “Її запах” з Елізабет Мосс. Світова прем’єра “Дивотріпу” відбулася у 2023 році на найпрестижнішому кінофорумі планети – Каннському фестивалі. Стрічку було відібрано до паралельної програми “Двотижневик режисерів”, яка славиться своєю увагою до сміливого авторського кіно.

 

Показ третього фільму програми заплановано на 29 травня – драматична комедія «ТАТОВА ДОНЬКА», знята режисером та сценаристом Ерваном ле Дюком. На головну чоловічу роль запросили аргентинського актора Науеля Перес Біскаярта («Уроки фарсі», «120 ударів на хвилину»). Його екранною донькою стала Селеста Брюнкель. За виконання цієї ролі вона отримала премію Сезар як найперспективніша акторка. Саундтреком до фільму стала оркестрова п’єса, яку спеціально для фільму написала композиторка Жюлі Руе. Стрічка стала Фільмом-закриття Тижня Критики Каннського кінофестивалю, 2023.

 

Фінську комедійно-драматичну стрічку «ОПАЛЕ ЛИСТЯ» покажуть 5 червня. “Опале листя” – це 20-й фільм, напевно, найбільш відомого фінського режисера Акі Каурісмякі, й з моменту виходу його попередньої роботи пройшло довгих шість років. Стрічка була представлена на Каннському кінофестивалі, де боролась за Золоту пальмову гілку та отримала Приз журі. Також фільм висунуто від Фінляндії на здобуття премії «Оскар».

 

Закриє Каннську програму в кіноклубі «UNION», 12 червня, фентезійна мелодрама з елементами комедії «ХИМЕРА» – це нове дітище режисерки та сценаристки Аліче Рорвахер. Картина є третьою і останньою у трилогії, що почалася фільмами «Дива» у 2014 та «Щасливий Ладзаро» у 2018 році. Вперше Рорвахер запросила до зйомок акторів-іноземців, тож головну роль виконав британець Джош О’Коннор (серіал «Корона»). Знімальний процес, як і події фільму, проходили у Тоскані – режисерка родом з цього регіону. Прем’єра відбулася на Канському кінофестивалі.

 

Спецпокази фільмів відбуватимуться по середам в історичній залі – Euroatlantic Event Hall культурного центру «UNION» (вул.Троїцька, 43)
Початок сеансів о 18:30
Фільми демонструватимуться в озвученні українською мовою.
Вхід за квитками від 250 грн.

Як зазначають організатори показів: «Це сеанси для гурманів кіно на зручних диванах та кріслах в історичній залі в центрі міста. Кількість місць обмежено». Після перегляду заплановано обговорення. Проєкт «Кіноклуб UNION» реалізується у творчій співпраці культурного центру «Union», ініціативи Кіномісія та компанії «Артхаус Трафік».

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56