В Одесі відбулася масштабна прем’єра рок-опери про життя Ісуса Христа (фото)

Втішайся Господом, і Він виконає бажання серця твого…

10 та 11 лютого в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. М. Водяного відбулася прем’єра рок-опери, за однойменним твором Ендрю Ллойда Веббера на слова Тіма Райса, «Ісус Христос – суперзірка». Вперше рок-опера була представлена на суд глядачів на Бродвеї в 1971 році, і стала одним із найпопулярніших мюзиклів у світі, незважаючи на критику як представників церкви, так і єврейських організацій.

Буквально з перших хвилин постановки, глядач потрапляє у яскравий світ барвистої дії, що ілюструє дух часу біблійних подій. Старий одяг, лати римських легіонерів, сорочки-хітони допомагають повністю налаштуватися на атмосферу того часу. Особливий настрій створює те, що рок-оперу актори виконують англійською. Сюжет постановки розгортається навколо відомої біблійної історії, заснованої на євангельських текстах, про життєвий шлях і доброту Ісуса Христа, його чудеса і зцілення немічних, учнів, Марії Магдалене, а також подальшу його зраду одним з його учнів Юдою за 30 срібняків, розп’яття і розп’яття.

Трактування відомого біблійного сюжету виглядає сучасно не лише завдяки яскравим декораціям, костюмам та динамічній музиці, а й взаємодіям героїв у життєвих сценах. Образ Ісуса Христа можна оцінити не лише з боку релігійності та сакральності, а й як звичайної людини з добрими намірами під час її взаємодії з людьми. Але чи потрібно було шукати в чудесах раціональний зміст? На жаль, іноді особиста користь чи страхи переважують у людей багато чеснот, тому виправдання грішника було ближчим, ніж звільнення невинної жертви. Проте сюжет наочно показує, що за розп’яттям і незаслуженими стражданнями, яких можна було б уникнути, слідує воскресіння, наочно показуючи торжество добра над злом.

Незважаючи на вільне трактування авторами Великої книги – Нового Завіту, основний сенс такої цінності, як доброта та допомога ближньому, донесли глядачам у багатьох сценах. До певної міри ця постановка нагадує наше життя, де добрі люди нерідко стають жертвою лукавих і підступних лиходіїв, але в результаті винагорода знаходить перших, а відплата – других.

Режисер-постановник Володимир Подгородинський.
Диригент-постановник: Вадим Перевозніков.
Диригент, хормейстер-постановник Сергій Савенко.
Балетмейстер-постановник: Віталій Кузнєцов.
Художник-постановник Станіслав Зайцев.
Художник з костюмів: Олена Ліснікова.
Художник з висвітлення: Олена Корольова.
Звук та відеопроекція: Борис Брага, Микита Комарницький.
Титри: Ігор Лосинський.

Прем’єрні покази триватимуть 17 та 18 лютого.

Автор: Катерина Троїцька.
Фото: Микола Вдовенко.

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56