В Одесі відкриють школу безпеки для батьків до Дня захисту дітей

До Дня захисту дітей цього року дитячі магазини «Антошка» відкривають Школу безпеки для батьків. Бо захист дітей – найперше, про що думають українці, вчергове почувши звуки сирени.

Щороку до Дня захисту дітей «Антошка», дбаючи про своїх маленьких клієнтів, створював для них свято. Це завжди було щось розважальне: дітям дарували цукерки, кульки та іграшки, запрошували аніматорів та клоунів, щоб вони гарно повеселилися. Однак зараз День захисту дітей – це насамперед про безпеку, а не про цукерки й розваги. Часи змінилися. Й «Антошка» теж діє суголосно часові.

Заручившись підтримкою партнерів, «Антошка» запросив фахівців, що допоможуть українцям подбати про безпеку своїх дітей: фізичну, медичну та психологічну. Медики, психологи, працівники ДНС проведуть у магазинах «Антошка» низку лекцій, які стануть у нагоді всім, хто піклується про дітей. Додатково на www.youtube.com/Antoshkacom/featured будуть підготовані відеоматеріали для загального доступу.

Питання, що турбують наразі батьків, потребують професійних відповідей, розгляду та осмислення – задля безпеки дітей і зараз, і у майбутньому. Тож «Антошка», як і 25 років поспіль, пропонує свою допомогу, відкриваючи Школу безпеки для батьків.

Партнерами проєкту стали Kinder Velt, дитячий Благодійний реабілітаційний центр, FAST, найбільший в Україні провайдер навчання з першої домедичної допомоги, дитячі психологи та педіатри, що є сертифікованими фахівцями у роботі з дитячою психотравмою. Долучилася до співпраці і ДСНС – її фахівці проведуть лекції з мінної безпеки, розроблені UNICEF.

Головною мотивацією, що спонукала усіх їх до участі у проєкті, була думка про майбутнє українських дітей і прагнення реалізувати свою просвітницьку місію, поділитися важливою інформацією.

«Вміти надавати першу допомогу має кожен. Це та ідея, яку ми пропагуємо вже протягом кількох років, і та мета, до якої ми будемо йти, – говорить Станіслав Чернобай, CEO FAST Перша допомога і спецпідготовка. – Раптова зупинка серця чи масивна кровотеча можуть вбити за лічені хвилини. А з огляду на те, що середній час прибуття швидкої по Україні складає 20 хвилин, саме дії очевидця в екстреній ситуації можуть врятувати життя. У випадку, якщо щось стається з дитиною, найчастіше – це її батьки. Особливо гостро ці знання потрібні сьогодні, адже наші населенні пункти регулярно обстрілює ворог, а Україна є найзамінованішою країною світу.

Тому ми надзвичайно вдячні мережі «Антошка» за ініціативу Школи безпеки. Діти – найвразливіша частина нашого суспільства. І батьки та усі, хто працюють з дітьми, просто зобов’язані вміти надавати допомогу. Знання, які батьки зможуть здобути на наших тренінгах у межах проєкту, дадуть можливість врятувати життя дитини будь-якого віку – як при травмах, повʼязаних з війною, так і при невідкладних станах. Наша мета – аби люди, які відвідають цей тренінг, у разі екстреної ситуації змогли здійснити низку необхідних дій для порятунку дитини».

«Батьки й діти – важливий елемент нашого суспільства, і коли я можу зробити свій скромний фаховий внесок у це, можливо, життя стає кращим, і мені приємно від цього. Я все життя працюю з батьками і дітьми, це моя тема, і мені цікаво в цьому розвиватися, навчатися і самій. Тому я охоче долучилася до проєкту від «Антошки», – ділиться Наталія Волошина, психотерапевт-гештальтист, сімейний і дитячий консультант. –Загалом хотілося б охопити все по максимуму, але зрозуміло, що кожен з батьків індивідуальний, так само, як і кожен з дітей. І неможливо дати рекомендації для усіх, щоб вони отримали це й понесли у свій досвід. Тому я вирішила окремо підтримати батьків маленьких дітей, окремо – батьків підлітків, а також усіх, кому зараз не вистачає стабільності (напевно, її не вистачає нікому). І зробити акцент на тому, щоб це були якісь практичні речі, які можна одразу використовувати».

«Я планую розкрити тему психологічної безпеки дітей, бо вона мені дуже близька – я давно працюю з дітьми як психотерапевт, також маю 4 своїх дорослих дітей і 3 внуків, –розповідає Олена Науменко, дитячий психотерапевт, член арт-терапевтичної асоціації України. – Ми зараз переживаємо складні часи, і дітям це ще складніше, ніж нам, адже вони не мають такого досвіду, як дорослі, і у всьому спираються на нас. Є така гарна метафора для того, щоб заспокоїти батьків, яким здається, що у них не вистачає ресурсу, вони заповнені тривогою й стресом і не розуміють, чому дитина поводиться погано і що з цим робити: уявіть себе склею або морем, а дитину – маленькою рибкою у цьому морі. Також корисно поставити собі просте питання: хто тут дорослий? У кого більше сил, досвіду? Подивіться на дитину, яка найперше потребує тепла, турботи, уваги, допомоги саме від вас – не від держави, чиновників, військових. Цю допомогу дитина може отримати саме від близьких людей, так само, як і свою тривогу й стрес вона теж найперше виливає на близьких. Це просто треба витримати, пережити».

«Уроки будуть проходити у камерному форматі, приблизно на 20 осіб за раз, щоб таке навчання було максимально ефективним, щоб можна було попрацювати з кожним», – зазначає Ірина Зелена, кураторка проєкту Школа безпеки, керівниця відділу реклами та PR дитячих магазинів «Антошка».

З розкладом лекцій можна ознайомитися за посиланням https://antoshka.ua/ua/safetyschool. Заняття будуть проходити з 1 по 25 червня у магазинах «Антошка» у Києві (ТРЦ RespublikaPark, ТРЦ Ocean Plaza, ТРЦ DREAM berry), Дніпрі (ТРК МОСТ-сіті), Львові (ТЦ Роксолана), Харкові (МегаАнтошка), Одесі (МегаАнтошка).

Турбуючись про захист дітей як найуразливішої частини суспільства, ми робимо внесок у розвиток та збереження нашого народу в майбутньому. Долучайтеся, щоб навчитися тому, що рятує життя!

 
   

Культурометр в Instagram

 
 

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ


 
 
 

Анонси подій

2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56