В одеському музеї проведуть дві лекції з мистецтва

В Одеському музеї Західного та східного мистецтв відбудеться дві лекції з мистецтва. 29 липня о 14:00 розкажуть про Марію Косвей – зірку англійського романтизму. А 30 липня о 15:00 розкажуть про творчість італійського постімпресіоніста Анжело Далль Ока Бьянка.

У культурі георгіанської Англії Марія Косвей (1760-1838), у дівоцтві Хедфілд, займає особливе місце. Неможливо назвати іншу жінку того часу, яка б мала настільки численні таланти: художниця, гравер-офортистка, музикантка, композиторка, письменниця, педагогіня, яка зробила великий внесок у систему приватної жіночої освіти. Чарівність та шляхетність особистості Марії відзначено її знаменитими сучасниками: королем Георгом IV, Наполеоном Бонапартом, Тадеушем Костюшком, Томасом Джефферсоном, Антоніо Канова, Жаком-Луї Давидом та багатьма іншими, з ким її пов’язувала дружба.

👩‍🎨 Англійка по батькові та італійка по матері, вона зробила свій внесок у мистецтво Англії та Італії, за що була відзначена обранням до Флорентійської Академії мистецтв та участю у виставках Королівської Академії у Лондоні. Разом зі своїм чоловіком, відомим портретистом Річардом Косвей, вони були наймоднішою парою у світському товаристві британської столиці у 1780-х роках. Проте, зазнавши невдачі у своєму шлюбі, вона змогла подолати забобони свого часу, стати самостійною творчою особистістю та зайняти особливе місце у патріархальній протестантській культурі Англії. Марію не можна назвати великою художницею, однак без її творів важко уявити мистецтво англійського романтизму.
🗣️ Про її життя, творчість, кохання, трагедії, а також про гравюри з нашого музею, що створені за її творами, можна буде почути на лекції Ірини Глєбової, заступниці директора музею з наукової роботи.
📆 29 липня
⏳ 14:00
🎟 Квиток: 100 грн
Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією) 💌
📮Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях
📍 Грецька, 16 (музейна локація #Ragtime2.0/ Вхід через музейні брами).

Найбільший італійський постімпресіоніст кінця ХIX і першої половини ХХ століття народився у Вероні в сім’ї бідного художника. За порадою скульптора Уго Дзанноні у 1874р. він вступив до академії живопису ім. Чиньяролі, де навчався у Наполеоні Нані. У роки навчання Анжело познайомився з художником Джакомо Фавретто, який став для нього вчителем та другом. Анжело не був зразковим студентом, він був для цього надто талановитим.

🖼️ В 19 років він залишає Академію і стає вільним художником. Перша його робота була одразу куплена, і надалі його кар’єра художника стає дуже успішною. З його мистецтвом знайомляться в Антверпені, Відні, Мюнхені. У цей же час він додає до батьківського прізвища Далль Ока (у перекладі «гуска») та слово Бьянка («білий»). Музеї та колекціонери Парижу, Барселони, Чикаго набувають його роботи. Він отримує золоті медалі у Парижі та Чикаго, першу премію у Барселоні.
🌟 Жителі Верони пишалися своїм художником та називали його «славою Верони». У рідному місті він був відомий ще й своєю щедрістю: у 1939 р. на його кошти було збудовано великий квартал-село для бідних і бездомних жителів, а за заповітом художника, всі його гроші та картини дісталися Вероні. Маестро помер 18 травня 1942 року.
🗣️ Про життя майстра та про музейну картину можна буде дізнатися на презентації “Знайомство з шедевром”, яку проведе Сергій Ільїн. Весь поточний тиждень картину можна побачити у центральній залі музею.
📆 30 липня
⏳ 15:00
🎟 Квиток: 70 грн
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією) 💌
📍вул. Пушкінська, 9

   
 

Наш       




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56