Украинский театр опубликовал обращение: чтобы театр не закрыли нужно 4 млн грн

Украинский театр опубликовал публичное заявление. Театр просит поддержки у зрителей – стартовал сбор средств на систему дымоудаления, а также замену покрытий. Напомним, что украинский театр находится в собственности государства, в частности, ведении области.

Отсутствие этой системы, которой, к слову, нет и в других театрах города, стало основной причиной, по которой МЧС потребовала закрытия театра в суде. Суд принял решение против театра, по сути, лишив город одной из самых популярных культурных площадок города.

Теперь театру нужно срочно найти 4 млн грн, чтобы остаться открытым. И это несмотря на то, что театр выполнил в сжатые сроки 53 из 56 предписаний МЧС.  Приводим полностью обращение коллектива театра.Звернення

колективу Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім.Василька
до своїх вірних друзів-глядачів, до театральної спільноти всієї країни, до всіх одеситів,
до кожного, хто не є байдужим до вітчизняної культури
та долі її визнаного центру на Півдні України

Дорогі наші! Панове, колеги, друзі! Шановна громадо!

Так сталося, що напередодні свого славетного 95-річного (!!!) ювілею один з найстаріших та найулюбленіших театрів країни – наш Театр! – опинився на межі життя та небуття. Не з нашої вини, не внаслідок занепаду – навпаки: саме на вістрі успіху, коли наша тисячна зала знову звикає до аншлагів, а публіка країни та зарубіжжя влаштовує овації нашим майстрам сцени під час гастролей та фестивалів.

За позовом пожежників суд прийняв рішення про закриття театру. Оскільки з численних пунктів приписів, що їх скерувала нам служба надзвичайних ситуацій, ще не всі виконано. Точніше – з 56 вимог про забезпечення протипожежних нормативів ми впродовж лічених місяців задовольнили «лише» 53. І тому жодних наших аргументів, тобто ані неухильну повсякденну роботу з усунення суто технічних недоліків, ані активну співпрацю із органами влади щодо фінансування лишку завдань, не кажучи вже про відчайдушну та натхненну творчість наших акторів – до уваги прийнято не було..

2 жовтня 2019 року нам всім, а значить – і вам, наші друзі-глядачі – вказали на двері.

Ні, ми не почнемо запитувати, чому саме наш театр обрали для показового покарання, хоча чимало інших театрів та закладів культури і мистецтва мають незрівнянно гірші покажчики у цьому відношенні. Більш того: не лише ми, і не лише в Одесі, а практично у кожному місті театри працюють в тих будівлях, що є пам’ятками архітектури та мають ті ж самі вади та недоліки технічного характеру.

Почали з нас. І це безпрецедентне явище – закриття театру! – стає вельми тривожним дзвоником для всієї вітчизняної театральної спільноти. Так, для Росії таке – звичайне та навіть повсякденне явище. Та що ж, чи не йдеться про початок успадкування нами негідної заздалегідь ганебної практики країни-агресора? Між тим, от і наших сусідів – Академічний театр ляльок – зазначене судове рішення теж фактично зобов`язує закрити двері…
Погодьтеся: всі ці питання – риторичні!

Ми не капітулюємо. Ми ведемо боротьбу за Театр, оскільки жоден з нас не мислить себе осторонь, поза рідною сцени та рідними стінами. Ми усвідомлюємо, що повинні бути гідними своєї історії та спадкоємцями легендарних корифеїв. Адже ми – УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР!

Ми – ваші, друзі-глядачі! Ми живемо та створюємо кожну нову виставу – для вас. І ваші оплески, ваші квіти – найдорожча дня нас нагорода. І ваші кумири, ваші улюбленці на сцені та на екрані – це наші актори. Ті самі актори, які хвилюються не менш кожного з вас, чудово розуміючи, що кожен ваш візит до театру в нинішні часи – це визнання нашої честі, гідності, майстерності, таланту і наснаги.Сьогодні нам конче потрібна ваша підтримка. Підтримка з боку тих, хто нас знає та любить. Підтримка з боку тих, хто лише чув про нас, але знає, чого варта самовіддана та захоплююча творчість у театрі. Підтримка з боку тих, хто бажає бути гідним своєї культури, своєї країни, хто гордиться та пишається національним надбанням.

Ми не відступимо. Ми виснажливо доведемо до кінця виконання вимог пожежників. І знайдемо можливості та кошти на це. Ми все одно житимемо та творитимемо. Для вас.

Ми віримо в вас, дорогі та рідні наші друзі та однодумці. Ми віримо в вас – в тих, для кого, як і для кожного з нас, слова «Україна» та «українське» – не пустий звук.

Тим потрібніші нам ваші гучні голоси за нас – повсюди та постійно, ваша допомога, а ще – ваші, за можливістю,внески до фонду, спеціально створеного для врятування театру. Його реквізити:

ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк», код ЄДРПОУ 26209281 в АТ «АЛЬФА-БАНК», код банку 300346.
Номер рахунку (валюта-євро) – 26004018206201. IBAN UA863003460000026004018206201
Номер рахунку (гривня) – 26004018206201. IBAN UA863003460000026004018206201
(на допомогу театру)
І, звичайно, до зустрічі на наших виставах, на нових прем’єрних аншлагах!
Будьмо! Звернення прийняте загальними зборами колективу театру 4 жовтня 2019 р.

 

Читайте новости Культурометра в Telegram, Instagram и Facebook.

  

Культурометр в Instagram

 
 

САМОЕ ПОПУЛЯРНОЕ ЗА НЕДЕЛЮ


 
 
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56