В Музеї західного і східного мистецтва покажуть витинанки

14 квітня в 16:00 в Одеському музеї західного і східного мистецтва відбудеться відкриття виставки одного з найкращих витинанкарів в Україні Андрія Пушкарьова. Майстер поєднує витинанку та графіку, тому його роботи особливі та унікальні. Головні теми, до яких звертається художник, — козацтво, Трипілля, язичництво та православ’я.

Андрій Пушкарьов народився в шахтарському містечку Терни, Криворізької обл., в сім’ї робочого Пушкарьова Томаса Олексійовича та викладача фортепіанного відділу Кошелєвської Лариси Олександрівни. Батьки з 7 років возили його по музеях СРСР, а з 13 років почав відвідувати студію Євгена Лещенко – нині відомого митця в світі. Після закінчення музичної школи, автор переїжджає у Дніпропетровськ, де навчався на архітектурі в ДМТ. Перший вчитель Євген, в ті непрості радянські часи, пропонує у Дніпропетровську навчатись у Феодосія Гуменюка, якого тоді заслали з Ленінграда у Дніпропетровськ за український націоналізм.

Сьогодні, це відомий в світі митець, лауреат премії Шевченко, народний художник України, професор та зав. кафедри історичного живопису Київської академії мистецтв. Зразу можна помітити, що з батьками та вчителями автору пощастило, та сприяло творчому росту.

Автор займається 5 жанрами образотворчого мистецтва: писанкарство, витинанка, графіка, малярство і акварель. Писанкарством 33 роки. Був учасником багатьох симпозіумів та конференцій. Вже років 25 твори Андрія в жанрі писанкарство представляють дніпровський регіон в нац. муз. декоративно-прикладного мистецтва в Києві, на території Лаври. Доречи, вперше з розписом писанки автор познайомився у Львові в Шевченковому гаю, потім в майстерні відомого митця, професора В. Іванишина. Його писанки знаходяться в відомих музеях України, багатьох провідних колекціях України та за кордоном.

Одне з провідних місць в творчості автора займає витинанка: як традиційна так і витинання, декупажі та експерименти по паперовій різьбі. Цим видом мистецтва автор займається з 19 років, вже понад 37 років. Арт-критики Польщі, Білорусі, Литви, митця називають засновником професійної витинанки України. Ці твори знаходяться в провідних музеях світу та приватних колекціях.

Подивитися на роботи майстра можна в Одеському музеї західного і східного мистецтва до 30 квітня.

Добавить комментарий

   
 

Анонсы событий




2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56