В Одесі прочитають Коцюбинського з відеоперфомансом

8 квітня, о 19:00 в HUB Гостиная (вул. Грецька, 1а) відбудеться показ медіавистави «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі». Театральний перформанс розповідає про італійський період творчості українського письменника Михайла Коцюбинського та пропонує новий погляд на класичну літературу. Вхід Free Donation.

233657665

Острів Капрі став зламною географічною точкою у житті Михайла Коцюбинського. Текст медіавистави поєднав у собі два полярні жіночі образи – дружини Віри Коцюбинської та коханої жінки Олександри Аплаксіної, листи до яких, на тлі природних красот острова Капрі демонструють внутрішню трансформацію одного з найпомітніших письменників української літератури ХХ століття. «Дорогой Шурок, я уже на Капри, как видишь. Доехал хорошо, чувствую себя неплохо. Теперь пиши уже по адресу Отель Рояль, номер двадцать шесть. Занял комнату на первом этаже, без лестницы, прекрасно обставленную, большую и светлую, с отдельной террасой на море, декорированной бамбуковыми кустами, агавами и цветами. Терраса мраморная и такая большая, что я гуляю по ней, а после обеда нежусь в удобном раздвижном кресле…» Саме після відвідин Капрі Михайло Коцюбинський напише свої найкращі новели – «Подарунок на іменини», «Коні не винні», «Цвіт яблуні», «Сон». Італійський острів відкрив Коцюбинському Європу, а Європі – Коцюбинського.

12596550

Автори медіавистави «оживили» листи Коцюбинського до друзів та коханих. Віджей Світлана Рейніш створила неповторний відео-арт із світлин письменника, фотографій острова та власних малюнків. Композитор Антон Дегтярьов поєднав капрійські народні мотиви, найпопулярніші італійські пісні з сучасними електронними ритмами. Музику та відео гармонійно доповнює оксамитовий голос радіо-ведучого Данила Хомутовського, який наживо читає листи, додаючи цілісності медійному дійству та переносячи глядача прямо на італійське узбережжя.

12888777

Євген Стасіневич, літературний критик: «З українською класикою у наших людей не складається геть: як відбили охоту ще у школі, так до сих пір жодні, хай і сто разів віртуозні, пере-прочитання тут не зарадять – алергія штука тривка. Тим неймовірніше, що хтось сьогодні здатен буквально через коліно зламати закостеніле сприйняття і подарувати нашим великим шанс на нове – свіже, поза бронзою і нудотністю – життя. Медіавистава «Il Caprese» – настільки ж віртуозне видовище, наскільки й революційний – за рівнем «очисного» потенціалу – мистецький акт: такого Коцюбинського ми ніколи не знали, хай скільки його особистих листів не прочитали. Але знати точно мусимо. «Il Caprese» взаправду створена для того, аби добути з вас отой непідробний, відомий з дитинства, чистий захват і змусити потягнутись до давно забутих, але від того не менш прекрасних книжок».

Прем’єра медіавистави «il Caprese» відбулася в травні 2015 року на Міжнародному фестивалі оповідання «Intermezzo» у Вінниці. У рамках програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України» виставу побачили у Києві, Маріуполі та Львові.

Медіавистава «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі»:
Ідея – Ольга Гончар, Ярина Груша
Голос – Данило Хомутовський
Відео-арт – Світлана Рейніш
Музика – Антон Антон Quarkmonk Дегтярьов
Мова – українська та російська
Тривалість – близько 50 хв.

Одеса, 8 квітня, 19:00, Hub Вітальня (вул. Грецька, 1а)

Вхід Free Donation

Реєстрація обов’язкова: http://goo.gl/forms/sDH24oZrkP

 

 

Добавить комментарий

   

Культурометр в Instagram

 
 

САМОЕ ПОПУЛЯРНОЕ ЗА НЕДЕЛЮ


 
 
 

Анонсы событий

2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56