По слідах Вишиванкового фестивалю

Вже четвертий рік поспіль на Приморському бульварі розгортаєтся Вишиванковий фестиваль. Він нагадує,  що вишиванка – це скарб, це національний костюм, це впізнавана національна риса. Щороку людей, які це розуміють стає  все більше і більше. У 2012 участь у Вишиванковому ланцюгу взяли 852 людини, що вдвічі більше, ніж минулого року! «Ланцюг об’єднує покоління людей: у вишиванках стоять бабусі з онуками, батьки з немовлятами та багато молоді»,-  розповів Юрій Дяченко, координатор «Вишиванкового ланцюгу».

Цікаві факти Вишиванкового фестивалю. Переможець конкурсу з поїдання вареників Костянтин Максимішин з`їв  75 вареників заВишиванковий фестиваль майже 4 хвилини. Тоді як рекордом України є 100 вареників за 5 хвилин. Костянтин вже збирається до чемпіонату України в Києві цієї осені.

Довжина Прапору України, який піднімають Потьомкінскими сходами на День Прапора дорівнює віку Незалежності України. Цього року це 21 метр. Після підняття прапор розрізають на 200 прапорців та дарують волонтерам.

Наймолодшому учаснику Вишиванкового ланцюга Тимуру виповнилось один місяць.  У фіналі конкурсу з козацького арм-реслінгу зустрілися справжні силачі: два коваля та спортсмен з тайського боксу. Першим зійшов з дистанції старший коваль, а перемогу здобув молодший коваль Олександр, здолавши з невеликою перевагою завзятого боксера.

Сім одеських шкіл надали близько 300 парт та ще більше стільців майстрам Ярмарку. А кілька парт утворили сходи на сцену фестивалю.

Так сталося, що в Одесі дуже скептично ставляться до святкування Дня Незалежності. Та дивлячись на ентузіазм, щасливі обличчя й палаючі очі людей у вишиванках, починаєш розуміти: День Незалежності  – це наше свято! Так згадаємо!

   Козацький арм-реслінгМайстер-СклодувВишиванковий фестивальВишиванковий фестиваль. 21-метровий прапор на Потьомкінських сходах

Добавить комментарий

   
 

Анонсы событий
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56