В одеському Палаці моряків театральний перфоманс Жадана зібрав аншлаг

Відомий український поет Сергій Жадан представив в Одесі унікальний перфоманс “РоздІловІ” Ольги Михайлюк про тонку і зникаючу матерію – матерію ніжності.

1498768 (1)

Дощ. Мармурові сходи. Палац Моряків. Заповнена зала, яка чекає сучасного українського поета. Взагалі-то Одеса у листопаді не така вже й сумна, скоріше – меланхолічна. Але подібна погода – то суцільна сугестія. Тож де, як не на літературному вечері, відчувати, як у серці ледь дихає смутком осінь? Все навколо сповнено лірики. Навіть темінь, і навіть тиша – що казати вже про слова.

1498768 (2)

“Хочеться говорити тихо”, – промовляє Сергій Жадан. Звісно ж, головного героя вечора не треба представляти публіці. Окрім нього, у спектаклі беруть участь музиканти Олексій Ворсоба та Влад Креймер, Андреа Хандлер (хореографія) та  Миколай Карабинович (медіа-художник).

1498768 (3)

Відвідувачі здаються мені закоханими, нехай навіть не один в одного – у музику, літературу, вічні пошук та рух уривками. До речі, один зі складових перфоманса – танець. Кожний з присутніх читає мовчки, про себе, ті інтимні листі, що від імені жінки з’являються обережно, по одному слову, на білому екрані. Тут є вірші-медитації – ті, що проживаєш про себе, і вірші, що лунають голосом письменника. Тут є музика. «Тут» сьогодні розширюється до “всюди” і стає достатньо вагомим внеском у події цієї осені.

Инга Гезелян

Фото: Катя Бакурова

Добавить комментарий

   

Культурометр в Instagram

Анонсы событий
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56