В Одесі обговорять деколонізацію культури

Культура — невід’ємний елемент національної безпеки. Саме тому росія свідомо та цілеспрямовано знищує українську культурну спадщину: музеї, театри, друкарні, школи, бібліотеки, пам’ятки архітектури. У всі часи імперія позбавляла поневолених права і можливості говорити про себе. Важливо усвідомити: якщо ми не набудемо суб’єктності та не почнемо самі про себе розповідати, то за нас це робитимуть інші. В своїх інтересах та цілях.

21 червня команда проєкту Odesa Decolonization запрошує приєднатися до Дискусія про культуру. Будемо розмовляти про сьогодення і проєктувати майбутнє, окреслюючи проблеми та способи їхнього вирішення. Подія складатиметься з двох частин: дискусії із запрошеними експертами та з презентації напрацювань Пітера Померанцева з дослідження пропаганди, зокрема, в одеських міфах.

В першій частині події, публічній дискусії, візьмуть участь:
Олеся Островська-Люта, директорка Мистецького арсеналу, артменеджерка, кураторка сучасного мистецтва
Тетяна Пилипчук, директорка Харківського літературного музею, кураторка Харківської літературної резиденції (2018 – 2020), засновниця Харківської мистецької резиденції “Слово”
Ірини Бірюкова, генеральна директорка Одеської національної наукової бібліотеки
Юлія Пивоварова, директорка та художня керівниця Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька
Софія Челяк, програмна директорка BookForum, виконавча директорка Другого фестивалю “Протасів Яр” (пам’яті Романа Ратушного), ведуча Суспільне Культура, журналістка Frontliner.

Модераторка дискусії — Зоя Казанжи, журналістка, письменниця, членкиня Українського ПЕН.
З міркувань безпеки та враховуючи обмежену кількість місць в залі участь в події можлива виключно після реєстрації – https://forms.gle/K4cydgwidZS1gepc6

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56