В одеській галереї UNION відкрилася виставка Войцеховського, присвячена Шібарі

В галереї одеського культурного центру UNION відкрилася виставка “Відчуття” художника Ярослава Войцеховського. Митець представив серію робіт, присвячених японському мистецтво Шібарі чи Кінбаку — мистецтву естетичного бандажу.

Даний проект є поглядом автора через призму мистецтва шібарі на природу взаємовідносин людини з собою та іншими. Наскільки б вільною не була людина завжди є щось що її зв’язує та сковує . Наші пристрасті та бажання стають тим що зв’язує нас тим що створює дивні інколи болючі відчуття від взаємодії з іншими та собою. Погляд на природу взаємовідносин через призму мистецтва Шібарі формує образ людини що усвідомлює себе та свої пристрасті бажання які пов’язують її зі світом та іншими у дивні про те гармонійні візерунки буття.

Шібарі, як техніка зв’язування історично сходить до технік бойового зв’язування ходзе-дзюцу, що виникли в Японії в XV–XVI століттях, проте як естетико-еротична практика шібарі сформувалося тільки до середини XX століття. У практиці використовуються в основному мотузки. Відмінними рисами є підвищена складність і естетичність обв’язок.

Даний проект є благодійним, зібрані кошти підуть на гуманітарну допомогу мешканцям Нікополю.

Фото: Олександр Синельніков/Думська.

   
 
2016-01-10-56
2016-01-10-56
2016-01-10-56